TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
2372900-1
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
ICCON DUAL CABLE 2.4MM SOCKET
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$9.6615
$9.6615
10
$8.74
$87.4
25
$8.50858
$212.7145
50
$8.18501
$409.2505
100
$7.58385
$758.385
250
$7.537642
$1884.4105
950
$7.260166
$6897.1577
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Positions | 2 |
| Voltage Rating | 100V |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness | - |
| Current Rating (Amps) | 35A |
| Contact Finish | Silver |
| Termination | - |
| Connector Usage | - |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Series | ICCON, Elcon |
| Number of Columns | - |
| Connector Style | Power |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.240" (6.10mm) |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Number of Positions Loaded | All |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Contact Layout, Typical | 2 Power |