TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
2375767-3
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
FASTON 250 STD REC LHFLG FCR AW1
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.247
$0.247
10
$0.2128
$2.128
25
$0.18886
$4.7215
50
$0.17613
$8.8065
100
$0.16359
$16.359
250
$0.144742
$36.1855
500
$0.138453
$69.2265
1000
$0.113278
$113.278
2500
$0.103835
$259.5875
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | - |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp, Flag |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 12-16 AWG |
| Series | Faston |
| Length - Overall | - |
| Insulation Diameter | 0.120" ~ 0.170" (3.05mm ~ 4.32mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |