TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
2379237-1
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
NECTOR T, 3POS, SOCKET CONNECTOR
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$6.821
$6.821
10
$5.94415
$59.4415
25
$5.78778
$144.6945
200
$5.287082
$1057.4164
400
$5.255808
$2102.3232
600
$4.942964
$2965.7784
1000
$4.411126
$4411.126
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Number of Positions | 3 |
| Ingress Protection | IP68 - Dust Tight, Waterproof |
| Mating Cycles | - |
| Housing Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Polycarbonate (PC) |
| Voltage Rating | 600V |
| Current Rating (Amps) | 20A |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | - |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | - |
| Series | NECTOR T |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | - |
| Housing Color | Black |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Receptacle Housing for Pin Contact |
| Style | Cable/Wire to Cable/Wire |
| Features | - |
| Package | Tray |