TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
2379341-1
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
ICCON SLIM 4 POLE PIN
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 2 |
| Voltage Rating | 100V |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness | - |
| Current Rating (Amps) | 35A |
| Contact Finish | - |
| Termination | Solder |
| Connector Usage | - |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Series | ICCON, Elcon |
| Number of Columns | - |
| Connector Style | Power |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.260" (6.60mm) |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| Number of Positions Loaded | All |
| Features | Board Guide |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Contact Layout, Typical | 2 Power |