Switchcraft Inc.
Prodotto No:
238
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
CONN PLUG STEREO 6.35MM RA 3COND
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Cable Opening | - |
| Contact Material - Plating | Tin |
| Housing Material | Plastic |
| Body Color | Silver |
| Panel Hole Size | - |
| Voltage - Rated | 500VAC |
| Gender | Male |
| Product Status | Obsolete |
| Internal Switch(s) | Does Not Contain Switch |
| Signal Lines | Stereo (3 Conductor, TRS) |
| Includes | 5 pcs - 1 Connector, 2 pc Handle, 2 Screws |
| Industry Recognized Mating Diameter | 6.35mm (0.250", 1/4") - Headphone |
| Mfr | Switchcraft Inc. |
| Contact Material | Brass |
| Connector Type | Phone Plug |
| Features | - |
| Mating Length/Depth | 1.188" (30.20mm) |
| Operating Temperature | - |
| Number of Positions/Contacts | 3 Conductors, 3 Contacts |
| Termination | Solder |
| Shielding | Shielded |
| Thread Size | - |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Actual Diameter | 0.250" (6.35mm) |
| Series | 230 |
| Body Material | Brass |
| Insulation Color | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | - |