TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
2382635-1
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
LUMAWISE POWER INPUT TERMINAL BL
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Positions | 3 |
| Ingress Protection | - |
| Mating Cycles | - |
| Housing Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Voltage Rating | 480V |
| Current Rating (Amps) | 15A |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Screw |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 6-18 AWG |
| Series | LUMAWISE |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.602" (15.30mm) |
| Housing Color | Black |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Features | - |
| Package | Tray |