TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
2385533-2
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
2P DR PLUG VAL-U-LOK PM GWT PLUS
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 2 |
| Color | Natural |
| Contact Type | Female Socket |
| Row Spacing | 0.165" (4.20mm) |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Series | VAL-U-LOK |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.165" (4.20mm) |
| Connector Type | Plug |
| Features | Terminal Position Lock (TPA) |
| Package | Bag |
| Contact Termination | Crimp |