TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
2386587-1
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
FINE PITCH BTB CONN H0.8, 8P
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
5000
$0.196526
$982.63
10000
$0.182875
$1828.75
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 8 |
| Contact Finish Thickness | 4.00µin (0.100µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Height Above Board | 0.024" (0.61mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Series | Fine Pitch |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.016" (0.40mm) |
| Connector Type | Plug, Outer Shroud Contacts |
| Features | Solder Retention |
| Mated Stacking Heights | 0.8mm |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 2386587 |