TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
2389274-1
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
Z-PACK/C F-REC 55P EON
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$5.054
$5.054
10
$4.42605
$44.2605
25
$4.31034
$107.7585
60
$4.217686
$253.06116
120
$3.962849
$475.54188
480
$3.939669
$1891.04112
960
$3.684746
$3537.35616
2400
$3.290781
$7897.8744
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 5 |
| Number of Positions | 55 |
| Voltage Rating | 500VAC |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Current Rating (Amps) | 1.5 A |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Press-Fit |
| Connector Usage | Backplane |
| Mounting Type | Board Edge, Through Hole, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Series | Z-PACK |
| Connector Style | C 11 |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Number of Positions Loaded | All |
| Features | Upper Shield |
| Package | Tray |