TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
2392167-1
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
2MM HM, HEADER, TYPE C, EON
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$9.3385
$9.3385
10
$8.44835
$84.4835
25
$8.2251
$205.6275
90
$7.912341
$712.11069
270
$7.2865
$1967.355
990
$7.018286
$6948.10314
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Number of Rows | 5 + 2 |
| Number of Positions | 77 (55 + 22 Ground) |
| Voltage Rating | 500VAC |
| Contact Finish Thickness | 15.0µin (0.38µm) |
| Current Rating (Amps) | 1.5 A |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Press-Fit |
| Connector Usage | Backplane |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | Z-PACK |
| Connector Style | C 11 |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| Connector Type | Header, Male Pins |
| Number of Positions Loaded | All |
| Features | Board Guide |
| Package | Tray |