23AR500KLFTR
TT Electronics/BI
Prodotto No:
23AR500KLFTR
Produttore:
TT Electronics/BI
Descrizione:
TRIMMER 500KOHM 0.25W J LEAD TOP
Guida per l'utente
Termination Style J Lead
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.200" x 0.180" Face (5.08mm x 4.57mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 500 kOhms
Series 23
Power (Watts) 0.25W, 1/4W