23BR20LFTR
TT Electronics/BI
Prodotto No:
23BR20LFTR
Descrizione:
TRIMMER 20 OHM 0.25W GW TOP ADJ
Guida per l'utente
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.200" x 0.180" Face (5.08mm x 4.57mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Active
Resistance 20 Ohms
Series 23
Power (Watts) 0.25W, 1/4W