Casa / Tape / 242NR01-4.9"X180YD
minImg
242NR01-4.9"X180YD
3M
Prodotto No:
242NR01-4.9"X180YD
Produttore:
3M
Descrizione:
ULTRA-PURE VISCOELASTIC DAMPING
Guida per l'utente
Usage Vibration Damping
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Color -
Backing, Carrier -
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0060" (6.0 mils, 0.152mm)
Thickness 0.0070" (7.0 mils, 0.178mm)
Series 242NR01
Length 540' (164.6m) 180 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range 32°F ~ 149°F (0°C ~ 65°C)
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Damping Polymer
Width 4.90" (124.46mm)