25UR500KLFTR
TT Electronics/BI
Prodotto No:
25UR500KLFTR
Produttore:
TT Electronics/BI
Descrizione:
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN TOP
Guida per l'utente
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Square - 0.270" x 0.270" Face (6.86mm x 6.86mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 500 kOhms
Series 25
Power (Watts) 0.5W, 1/2W