Casa / Tape / 2693-48MMX55MM
minImg
2693-48MMX55MM
3M
Prodotto No:
2693-48MMX55MM
Produttore:
3M
Descrizione:
2693 48MMX55M BULK
Guida per l'utente
Usage Masking
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Tan
Backing, Carrier Crepe Paper
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0079" (7.9 mils, 0.200mm)
Series 2693
Length 180' (55.0m) 60 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range -
Shelf Life 12 Months
Package Bulk
Tape Type Masking
Width 1.89" (48.00mm)