278ULR4R0MGU
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
278ULR4R0MGU
Descrizione:
CAP ALUM POLY 2700UF 20% 4V T/H
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Decoupling
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 345 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 8mOhm
Ratings -
Series ULR
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 6.9 A @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 2700 µF