2807S1R020NHD4BAA
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
2807S1R020NHD4BAA
Descrizione:
CAP TRIMMER 0.7-20PF 100V SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Q @ Freq 1000 @ 10MHz
Height - Seated (Max) 0.100" (2.55mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.213" W (7.20mm x 5.40mm)
Product Status Obsolete
Series 2807S
Capacitance Range 0.7 ~ 20pF