293D106X9004A2TE3
Vishay Sprague
Prodotto No:
293D106X9004A2TE3
Descrizione:
CAP TANT 10UF 10% 4V 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 5.1Ohm
Series TANTAMOUNT®, 293D
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 10 µF