298D105X0016K2T
Vishay Sprague
Prodotto No:
298D105X0016K2T
Descrizione:
CAP TANT 1UF 20% 16V 0402
In magazzino : 3900
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code K
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 20Ohm
Series MICROTAN®, 298D
Type Molded
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1 µF