298D105X0025M2T
Vishay Sprague
Prodotto No:
298D105X0025M2T
Descrizione:
CAP TANT 1UF 20% 25V 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code M
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 10Ohm
Series MICROTAN®, 298D
Type Molded
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1 µF