298D105X0050P2T
Vishay Sprague
Prodotto No:
298D105X0050P2T
Descrizione:
CAP TANT 1UF 20% 50V 0805
In magazzino : 10429
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code P
Height - Seated (Max) 0.047" (1.19mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.094" L x 0.057" W (2.40mm x 1.45mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 8Ohm
Series MICROTAN®, 298D
Type Molded
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1 µF