298D105X9016M2T
Vishay Sprague
Prodotto No:
298D105X9016M2T
Descrizione:
CAP TANT 1UF 10% 16V 0603
In magazzino : 7703
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code M
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 12Ohm
Series MICROTAN®, 298D
Type Molded
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 1 µF