298D106X0010M2T
Vishay Sprague
Prodotto No:
298D106X0010M2T
Descrizione:
CAP TANT 10UF 20% 10V 0603
In magazzino : 29511
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code M
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 7.5Ohm
Series MICROTAN®, 298D
Type Molded
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 10 µF