298D475X0020P2T
Vishay Sprague
Prodotto No:
298D475X0020P2T
Descrizione:
CAP TANT 4.7UF 20% 20V SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code P
Height - Seated (Max) 0.047" (1.19mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.094" L x 0.057" W (2.40mm x 1.45mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 4Ohm
Series MICROTAN®, 298D
Type Molded
Package / Case Nonstandard
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 4.7 µF