298W107X0010Q2D
Vishay Sprague
Prodotto No:
298W107X0010Q2D
Descrizione:
CAP TANT 100UF 20% 10V 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code Q
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 15Ohm
Series MICROTAN®, 298W
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF