298W107X0010Q4D
Vishay Sprague
Prodotto No:
298W107X0010Q4D
Descrizione:
CAPACITOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A0
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 15Ohm @ 100kHz
Ratings -
Series MICROTAN®, 298W
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF