298W476X06R3M2T
Vishay Sprague
Prodotto No:
298W476X06R3M2T
Descrizione:
CAP TANT 47UF 20% 6.3V 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code M
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 10Ohm @ 100kHz
Series MICROTAN®, 298W
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 47 µF