299D106X96R3BB6E3
Vishay Sprague
Prodotto No:
299D106X96R3BB6E3
Descrizione:
CAP TANT 10UF 10% 6.3V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.360" (9.14mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.280" L x 0.200" W (7.10mm x 5.08mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 10 µF