299D107X0016FB1
Vishay Sprague
Prodotto No:
299D107X0016FB1
Descrizione:
CAP TANT 100UF 20% 16V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code F
Height - Seated (Max) 0.620" (15.74mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.360" L x 0.360" W (9.14mm x 9.14mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF