299D107X06R3DB1
Vishay Sprague
Prodotto No:
299D107X06R3DB1
Descrizione:
CAP TANT 100UF 20% 6.3V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.440" (11.17mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.280" L x 0.270" W (7.10mm x 6.85mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF