299D107X9010EB1
Vishay Sprague
Prodotto No:
299D107X9010EB1
Descrizione:
CAP TANT 100UF 10% 10V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E
Height - Seated (Max) 0.560" (14.22mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.340" L x 0.340" W (8.63mm x 8.63mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 100 µF