299D225X0050CB6
Vishay Sprague
Prodotto No:
299D225X0050CB6
Descrizione:
CAP TANT 2.2UF 20% 50V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) 0.380" (9.65mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.280" L x 0.230" W (7.10mm x 5.84mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 2.2 µF