2EZ9.1D5/TR8
Microsemi Corporation
Prodotto No:
2EZ9.1D5/TR8
Descrizione:
DIODE ZENER 9.1V 2W DO204AL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Tolerance ±5%
Supplier Device Package DO-204AL (DO-41)
Current - Reverse Leakage @ Vr 3 µA @ 7 V
Series -
Package / Case DO-204AL, DO-41, Axial
Power - Max 2 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr Microsemi Corporation
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 2.5 Ohms