2N4400TFR
onsemi
Prodotto No:
2N4400TFR
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
TO-92-3
Descrizione:
TRANS NPN 40V 0.6A TO92-3
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Frequency - Transition -
Current - Collector (Ic) (Max) 600 mA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 750mV @ 50mA, 500mA
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 40 V
Supplier Device Package TO-92-3
Series -
Transistor Type NPN
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Power - Max 625 mW
Mfr onsemi
Current - Collector Cutoff (Max) -
Package Tape & Reel (TR)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 50 @ 150mA, 1V