30-9513-11H
Aries Electronics
Prodotto No:
30-9513-11H
Descrizione:
CONN IC DIP SOCKET 30POS GOLD
Guida per l'utente
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current Rating (Amps) 3 A
Pitch - Post 0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post 10.0µin (0.25µm)
Series Lo-PRO®file, 513
Type DIP, 0.9" (22.86mm) Row Spacing
Contact Finish - Post Gold
Mfr Aries Electronics
Termination Post Length 0.125" (3.18mm)
Features Closed Frame
Contact Material - Mating Beryllium Copper
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)