Casa / Tape / 305-48MMX100M-CLEAR
minImg
305-48MMX100M-CLEAR
3M
Prodotto No:
305-48MMX100M-CLEAR
Produttore:
3M
Descrizione:
TAPE BOX SEALING 1.89"X 109.3YD
In magazzino : 27
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Usage Packaging, Sealing, Shipping, Splicing
Storage/Refrigeration Temperature 40°F ~ 80°F (4°C ~ 26°C)
Thickness - Adhesive 0.0008" (0.8 mils, 0.021mm)
Color Clear
Backing, Carrier Polypropylene Film
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0010" (1.0 mils, 0.025mm)
Thickness 0.0018" (1.8 mils, 0.046mm)
Series Tartan™ 305
Length 328' (100m) 109.3 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range -
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Box Sealing
Width 1.89" (48.00mm)