305-NWG28H-O
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
305-NWG28H-O
Descrizione:
PMI .190" 28VDC NO LENS PIN GREE
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 45°
Panel Cutout Dimensions 0.19" (4.83mm)
Millicandela Rating 2000mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color Green
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Type LED
Voltage 28V
Lens Color -
Wavelength - Peak 520nm
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 16.5mA