30CTQ045-1
SMC Diode Solutions
Prodotto No:
30CTQ045-1
Pacchetto:
TO-262
Descrizione:
DIODE SCHOTTKY 45V 15A TO262
Guida per l'utente
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-262
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 45 V
Series -
Package / Case TO-262-3 Long Leads, I²Pak, TO-262AA
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 620 mV @ 15 A
Mfr SMC Diode Solutions
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 15A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C