32-C212-10
Aries Electronics
Prodotto No:
32-C212-10
Descrizione:
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD
Guida per l'utente
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current Rating (Amps) 3 A
Termination Solder
Mounting Type Through Hole
Pitch - Post 0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post 200.0µin (5.08µm)
Series EJECT-A-DIP™
Type DIP, 0.6" (15.24mm) Row Spacing
Contact Finish - Post Tin
Mfr Aries Electronics
Termination Post Length 0.125" (3.18mm)
Features Closed Frame
Contact Material - Mating Beryllium Copper
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)