34-1518-10T
Aries Electronics
Prodotto No:
34-1518-10T
Descrizione:
CONN IC DIP SOCKET 34POS GOLD
Current Rating (Amps) 3 A
Pitch - Post 0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness - Post 200.0µin (5.08µm)
Series 518
Type DIP, 0.2" (5.08mm) Row Spacing
Contact Finish - Post Tin
Mfr Aries Electronics
Termination Post Length 0.125" (3.18mm)
Features Open Frame
Contact Material - Mating Beryllium Copper
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)