36502C62NJTDG
TE Connectivity Passive Product
Prodotto No:
36502C62NJTDG
Pacchetto:
1008 (2520 Metric)
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
FIXED IND 62NH 1A 200 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 65 @ 350MHz
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Inductance 62 nH
Series 3650, Sigma Inductors
Type Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.25GHz