Casa / Tape / 371+ 48MMX1500M
minImg
371+ 48MMX1500M
3M
Prodotto No:
371+ 48MMX1500M
Produttore:
3M
Descrizione:
SCOTCH HIGH TACK BOX SEALING TAP
Guida per l'utente
Usage Packaging, Sealing, Shipping
Storage/Refrigeration Temperature 40°F ~ 80°F (4°C ~ 26°C)
Thickness - Adhesive 0.0009" (0.9 mils, 0.023mm)
Color Clear
Backing, Carrier Polypropylene
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0012" (1.2 mils, 0.030mm)
Thickness 0.0021" (2.1 mils, 0.053mm)
Series Scotch® 371+
Length 4921' (1500m) 1640.3 yds
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M
Temperature Range -
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Box Sealing
Width 1.89" (48.00mm)