3EZ6.2D5-TP
Micro Commercial Co
Prodotto No:
3EZ6.2D5-TP
Pacchetto:
DO-15
Descrizione:
Interface
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Tolerance ±5%
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-15
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 3 V
Series -
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Power - Max 3 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 200 mA
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.2 V
Package Bulk
Impedance (Max) (Zzt) 1.5 Ohms