3M (TC)
Prodotto No:
3M-2090-0.25X60
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
TAPE MASKING BLUE 1/4"X 60YDS
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Usage | General Purpose |
| Storage/Refrigeration Temperature | - |
| Thickness - Adhesive | - |
| Color | Blue |
| Backing, Carrier | Crepe Paper |
| Product Status | Active |
| Thickness - Backing, Carrier | - |
| Thickness | 0.0054" (5.4 mils, 0.137mm) |
| Series | ScotchBlue™ 2090 |
| Length | 180' (55.0m) 60 yds |
| Shelf Life Start | - |
| Mfr | 3M (TC) |
| Temperature Range | 77°F (25°C) Max |
| Shelf Life | - |
| Package | Box |
| Tape Type | Masking |
| Width | 0.25" (6.35mm) 1/4" |
| Adhesive | Acrylic |
| Base Product Number | 2090 |