Casa / Tape / 3M 301+ CIRCLE-0.250"-2000
minImg
3M 301+ CIRCLE-0.250"-2000
3M (TC)
Prodotto No:
3M 301+ CIRCLE-0.250"-2000
Produttore:
3M (TC)
Descrizione:
TAPE MASK YLW 1/4" DIA 2000/RL
Guida per l'utente
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)
Thickness - Adhesive -
Color Yellow
Backing, Carrier Crepe Paper
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier -
Thickness 0.0063" (6.3 mils, 0.160mm)
Series 301+
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 225°F (107°C) Max
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Masking
Width 0.25" (6.35mm) 1/4" dia