3M (TC)
Prodotto No:
3M 4004 0.5" X 18YD
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
TAPE DBL COATED NAT 1/2"X 18YDS
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$139.308
$139.308
10
$130.59745
$1305.9745
25
$121.89108
$3047.277
50
$115.79645
$5789.8225
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Usage | Holding, Joining, Mounting |
| Storage/Refrigeration Temperature | 70°F (21°C) |
| Thickness - Adhesive | - |
| Color | Natural |
| Backing, Carrier | Polyurethane Foam |
| Product Status | Active |
| Thickness - Backing, Carrier | - |
| Thickness | 0.2500" (250.0 mils, 6.350mm) 1/4" |
| Series | 4004 |
| Length | 54' (16.5m) 18 yds |
| Shelf Life Start | Date of Manufacture |
| Mfr | 3M (TC) |
| Temperature Range | 70°F ~ 100°F (21°C ~ 38°C) |
| Shelf Life | 24 Months |
| Package | Bulk |
| Tape Type | Double Coated, Double Sided |
| Width | 0.50" (12.70mm) 1/2" |
| Adhesive | Acrylic, 100 |
| Base Product Number | 4004 |