Casa / Tape / 3M 420 CIRCLE-3.250"-100
minImg
3M 420 CIRCLE-3.250"-100
3M (TC)
Prodotto No:
3M 420 CIRCLE-3.250"-100
Descrizione:
TAPE LEAD FOIL 3 1/4" DIA 100/RL
Guida per l'utente
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0021" (2.1 mils, 0.053mm)
Color Silver
Backing, Carrier Lead Foil
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0047" (4.7 mils, 0.119mm)
Thickness 0.0068" (6.8 mils, 0.173mm)
Series 420
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -60°F ~ 225°F (-50°C ~ 106°C)
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Lead Foil
Width 3.25" (82.55mm) 3 1/4" dia