Casa / Tape / 3M 431 CIRCLE-0.750"-1000
minImg
3M 431 CIRCLE-0.750"-1000
3M (TC)
Prodotto No:
3M 431 CIRCLE-0.750"-1000
Produttore:
3M (TC)
Descrizione:
TAPE ALUM FOIL 3/4" DIA 1000/RL
Guida per l'utente
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0012" (1.2 mils, 0.030mm)
Color Silver
Backing, Carrier Aluminum, Dead Soft
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0019" (1.9 mils, 0.048mm)
Thickness 0.0031" (3.1 mils, 0.079mm)
Series 431
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -65°F ~ 300°F (-54°C ~ 149°C)
Shelf Life 18 Months
Package Bulk
Tape Type Aluminum Foil
Width 0.75" (19.05mm) 3/4" dia