Casa / Tape / 3M 438 CIRCLE-0.933"-500
minImg
3M 438 CIRCLE-0.933"-500
3M (TC)
Prodotto No:
3M 438 CIRCLE-0.933"-500
Descrizione:
TAPE ALUM FOIL 0.93" DIA 500/RL
Guida per l'utente
Usage -
Storage/Refrigeration Temperature 60°F ~ 80°F (16°C ~ 27°C)
Thickness - Adhesive 0.0022" (2.2 mils, 0.056mm)
Color Silver
Backing, Carrier Aluminum Foil
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Thickness 0.0072" (7.2 mils, 0.183mm)
Series 438
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range -65°F ~ 300°F (-54°C ~ 149°C)
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Aluminum Foil
Width 0.93" (23.70mm) dia