Casa / Tape / 3M 4611 CIRCLE-0.25"-500
minImg
3M 4611 CIRCLE-0.25"-500
3M (TC)
Prodotto No:
3M 4611 CIRCLE-0.25"-500
Produttore:
3M (TC)
Descrizione:
TAPE DBL COATED 1/4" DIA 500/RL
Guida per l'utente
Usage Bonding
Storage/Refrigeration Temperature 40°F ~ 100°F (4°C ~ 38°C)
Thickness - Adhesive 0.0400" (40.0 mils, 1.016mm)
Color Gray
Backing, Carrier Acrylic Foam
Product Status Active
Thickness - Backing, Carrier 0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Thickness 0.0450" (45.0 mils, 1.143mm)
Series VHB™ 4611
Length -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Mfr 3M (TC)
Temperature Range 300°F (149°C)
Shelf Life 24 Months
Package Bulk
Tape Type Double Coated, Double Sided
Width 0.25" (6.35mm) 1/4" dia